OŚRODEK REHABILITACYJNO - EDUKACYJNO - WYCHOWAWCZY

IM. MARII TRZCIŃSKIEJ FAJFROWSKIEJ

40-487 KATOWICE -GISZOWIEC, UL. GOŚCINNA 8

TEL.: 32 256 07 26, FAX.: 32 256 76 92

 

Od wczorajszego dnia do niedzieli można nas spotkać na Jarmarku produktów regionalnych i rękodzieła w Centrum Katowic

 

 

plaskorzezba tf 

7 października minęła 23 rocznica śmierci Pani Doktor Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej założycielki naszego ośrodka i pierwszego dyrektora.

Jak co roku pamiętamy ...

 

 

Poszukujemy do pracy w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym NEUROLOGOPEDĘ lub LOGOPEDĘ.

 

Drodzy Państwo, ta wiadomość będzie mówiła o niesamowitym człowieku, który w pewien czerwcowy dzień odwiedził naszą placówkę. Pan Marcin Wyrostek bo o nim będzie tu mowa zgodził się zostać Ambasadorem naszego ośrodka. Kiedy czekaliśmy na jego przyjazd, każdy zastanawiał się "jak to będzie kiedy Pan Marcin w końcu do nas dotrze", jednak kiedy tylko wysiadł z auta wszelkie obawy minęły. Uśmiechnięty i radosny człowiek wniósł do ośrodka nie tylko piękną muzykę, ale przede wszystkim ciepło i mnóstwo energii. Zachowywał się jakby był już u nas nie raz, jakby przyjechał odwiedzić starych znajomych, z którymi już dawno się nie widział, a mimo to miał mnóstwo tematów do rozmów. Czuł się swobodnie, a dzięki temu i my jako personel i nasi podopieczni nie odczuwaliśmy stresu związanego z wizytą kogoś znanego. Dzieci i młodzież naszej placówki zachwycił nie Pan Marcin znany z telewizji, ale fajny i żywiołowy Marcin, który przyjechał zagrać dla nich i spędzić z nimi jeden dzień, który mógłby się wydawać zwykły, ale dzięki niemu był magiczny. Chcieliśmy z całego serca podziękować za ten magiczny dzień i za to że Pan Marcin zgodził się zostać Ambasadorem naszego ośrodka. Podziękowania należą się również Panu Ziemowitowi Kudle, bez którego nie powstałyby tak piękne zdjęcia, oraz Pani Kasi Rubinkowskiej-Wasylowskiej, która szepnęła o nas dobre słowo do Pana Marcina. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego spotkania.

 

ZOBACZ GALERIĘ

 

W dniu 28.04.2016 r. miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej nadania imienia ZYTY JAGOSZ w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczym w Juszczynie. Pani Zyta Jagosz była pracownikiem a następnie pełniła funkcję dyrektora w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym im. dr Marii Trzcińskiej – Fajfrowskiej w Katowicach – Giszowcu. Przechodząc na emeryturę nie zaprzestała działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i jej dziełem stała się placówka w Juszczynie, gdyż z Zawoją związała swoje ostatnie lata życia.

 

zyta jagosz plyta1zyta jagosz plyta2

 

Dnia 26 listopada 2015 roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Było dużo wróżb i dobra zabawa.

 

ZOBACZ GALERIĘ

 

 

 

Chcieliśmy się podzielić radosną wiadomością, że w dniu 19 października 2015 roku została otwarta placówka 25+ dla młodzieży z dużymi deficytami fizycznymi i niepełnosprawnością intelektualną

 

ZOBACZ GALERIĘ