OŚRODEK REHABILITACYJNO - EDUKACYJNO - WYCHOWAWCZY

IM. MARII TRZCIŃSKIEJ FAJFROWSKIEJ

40-487 KATOWICE -GISZOWIEC, UL. GOŚCINNA 8

TEL.: 32 256 07 26, FAX.: 32 256 76 92

 

Szanowni rodzice i opiekunowie! Apelujemy do Państwa o zamieszczanie (w formie komentarzy pod tym linkiem http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12307002/komentarz) wniosku o umieszczanie na liście priorytetów polityki zdrowotnej wczesnej kompleksowej rehabilitacji dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i młodzieży z niepełnosprawnością, jako działania stanowiącego integralną część procesu leczenia oraz udowodnionej profilaktyki pogłębionej niepełnosprawności. Kompleksowo prowadzona rehabilitacja zmniejsza liczbę osób z niepełnosprawnościami, a zarazem obniża koszty systemów ochrony zdrowia, jak i wsparcia socjalnego.

W projektowanym rozporządzeniu pomija się obszar rehabilitacji dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i młodzieży, w tym wczesną kompleksową rehabilitację. Rozporządzenie jest na etapie konsultacji społecznych i każdy może wyrazić swoją opinię do 26.01.2018.

Prosimy o potraktowanie tego jako pilne gdyż w/w projekt ma celu zaniechanie rehabilitacji naszych podopiecznych. Ewentualne uwagi prosimy również przesłać w wersji edytowanej na adres E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W uzupełnieniu korespondencji dotyczącej Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie priorytetów polityki zdrowotnej, przesyłamy POPRAWNĄ treść wniosku, który należy złożyć w ramach konsultacji tego dokumentu w formie komentarza do dokumentu. Wnioskujemy o umieszczanie na liście priorytetów polityki zdrowotnej wczesnej kompleksowej rehabilitacji dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnościami, jako działania stanowiącego integralną część procesu leczenia oraz udowodnionej profilaktyki pogłębionej niepełnosprawności. Kompleksowo prowadzona rehabilitacja zmniejsza liczbę osób z niepełnosprawnościami, a zarazem obniża koszty systemów ochrony zdrowia, jak i wsparcia socjalnego.